Kolekcja Baldinini
Kolekcja Baldinini

29 sierpnia 2013 roku otwarto w Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi salon sieci obuwniczej Baldinini. Jest to pierwszy w Polsce sklep fabryczny tej marki.

– Miło mi poinformować, że sklep Baldinini został otwarty. Wraz z nim także nowe wejście do Ptak Outlet oraz salon Panar Meble – poinformowała redakcję Retailnet Magdalena  Malczyńska, dyrektor centrum, Ptak Outlet.

Nowy salon ma około 200 mkw. powierzchni. Wybór Ptak Outlet na lokalizację flagowego sklepu fabrycznego w Polsce przez kierownictwo Baldinini, potwierdza fakt, iż Ptak Outlet jest jedynym w Polsce tego typu obiektem o zasięgu i znaczeniu międzynarodowym. Natomiast umieszczenie przez Baldinini w siedzibie Ptak SA  swojej nowoutworzonej spółki Baldinini Poland sp. z o.o. wskazuje na to, że region łódzki posiada ogromny potencjał i może przyciągać więcej znaczących światowych marek, które chcą tu uruchomić swoje polskie oddziały – poinformowali przedstawiciele spółek.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej przez Baldinini Poland sp. z o.o. jest też pierwszym krokiem wspieranej przez Ptak SA ekspansji tej marki na rynku polskim. Salon Baldinini w Ptak Outlet zarządzany będzie bezpośrednio przez centralę firmy.

Marka Baldinini jest jednym z liderów branży obuwniczej w Europie. Należy do marek luksusowych. Swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach świata. Swoje sklepy zarówno salony firmowe (ponad 100 sklepów, w tym najwięcej w Rosji) jak i outletowe (ponad 20) ma m.in. w Niemczech, Bułgarii, Francji, Rosji, Czechach, Emiratach Arabskich, we Włoszech i w Izraelu.

W Polsce produkty firmy można nabyć w dwóch sklepach we Wrocławiu, w DM Klif w Warszawie oraz w poznańskim Starym Browarze.

Przedstawiciele Ptak Outlet będą uczestnikami Shopping Center Forum. Swój projekt zaprezentują przy stoisku 4.8