Delima przekształaca sie w Strokrotkę

24 sierpniu delikatesy Delima działające w centrum handlowym Lublin Plaza przekształciły się w supermarkety Stokrotka. Kolejna zmiana delikatesów Delima nastąpi 31 sierpnia w CH Sosnowiec Plaza, a następnie w CH Rybnik Plaza.

Właścicielem sieci Delima jest Stokrotka sp. z o.o., która planuje zmienić wszystkie punkty Delima w supermarkety Stokrotka. W zeszłym roku zarząd Emperii podjął decyzję o przekształceniu sieci Delima w supermarkety Stokrotka. Głównym powodem były wyniki finansowe całej sieci delikatesów.

Delima to sieć delikatesów zlokalizowanych w dużych centrach handlowych: Plaza w Lublinie, Rybniku, Sosnowcu i Suwałkach, a także Galerii Słupsk, Galerii Rumia, Galerii Jastrzębie, Galerii Rembielińskiej w Warszawie. Placówki działające w tym formacie posiadają ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni sali sprzedaży.

Stokrotka sp. z o.o. jest firmą z kilkunastoletnią tradycją i całkowicie polskim kapitałem, jedną ze spółek Grupy Handlowej Emperia. Powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje 203 sklepy. W pierwszej połowie roku otwarto 2 nowe placówki.