Kolekcja Top Secret
Kolekcja Top Secret

– Nasz sklep internetowy Top Secret na Ukrainie rozwija się bardzo dobrze. W tym roku podwoimy sprzedaż w tym kanale na Ukrainie. Kończymy przygotowania do uruchomienia sklepu internetowego w Rosji, który ruszy w IV kwartale tego roku – powiedział Radosław Wiśniewski, prezes zarządu Redan SA.

– Wdrażanie projektów IT szczególnie w środowisku międzynarodowym nie jest niestety proste. Zakładamy wysyłkę towarów do klientów w Rosji z magazynu w Moskwie, więc wymaga to integracji systemu w spółce rosyjskiej, systemu sklepu www oraz dodatkowych systemów Redan. Obecnie przeszliśmy już przez większość problemów – powiedział Bogusz Kuszyński, wiceprezes Redan SA.

– Nasza dynamika wzrostu sprzedaży on- line jest wciąż bardzo duża (50 proc. w pierwszym półroczu br.). Oczywiście wraz ze wzrostem bazy (jesteśmy już w e-commerce poważnym graczem z istotnym udziałem w rynku) utrzymanie dynamiki staje się coraz bardziej ambitnym zadaniem. Dodatkowo poziom dostępności oferty towarowej w kanale internetowym w ostatnich dwóch miesiącach nie był optymalny, co ulega w chwili obecnej stopniowej poprawie – dodał Radosław Wiśniewski.

Grupa Redan, właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej TextilMarket w I półroczu br. uzyskała 210,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 7,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.