Spółka Galeria Sanok sp. z o.o. uzyskała pozwolenie na budowę parku handlowego w Sanoku, które jest już uprawomocnione. W ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace budowlane na terenie działki położonej w samym centrum miasta przy zbiegu ulic Jagiellońskiej i Daszyńskiego (dawny dworzec komunikacji miejskiej), w odległości ok. 200 m od Rynku Starego miasta w Sanoku.

Galeria Sanok będzie mieć ponad 7500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na 2 poziomach. Parkingi o łącznej powierzchni 6420 metrów kwadratowych zapewnią także na dwóch poziomach,  około 200 miejsc parkingowych. Otwarcie galerii zaplanowane jest na czwarty kwartał 2014 roku.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, inwestor – spółka Galeria Sanok sp. z o.o. podpisała umowy najmu z delikatesami Frac (wiodący regionalny operator delikatesowy), CCC i Rossmann. Na końcowym etapie znajdują się negocjacje z firmą LPP i RTV Euro AGD.

Strefa oddziaływania Galerii Sanok to ponad 200 tys. potencjalnych klientów zamieszkujących w miastach i powiatach Sanok, Lesko, Brzozów i Ustrzyki Dolne. Galeria będzie pierwszym obiektem handlowym tej wielkości w tym mieście oraz południowej części województwa podkarpackiego. Komercjalizację galerii prowadzi firma Justyn Consulting.