Salon Jysk
Salon Jysk

Firma Jysk otworzyła swój pierwszy sklep w Czechowicach-Dziedzicach. Jest to już 157 sklep tej sieci w Polsce. Najnowszy salon znalazł się w Centrum Handlowym Stara Kablownia. Firma zajęła lokal o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych, znajdujący się na poziomie 0.

Jak poinformował redakcję Retailnet w ostatniej rozmowie Jacek Wasilewski, dyrektor ds. rozwoju Jysk Polska, łącznie w 2013 roku firma zamierza otworzyć około 15 nowych salonów, które będą zlokalizowane zarówno w centrach jak i przy ulicach handlowych.

W ubiegłym roku uruchomiono 9 placówek sieci. Średnia powierzchnia salonów Jysk to 1,1 tys. mkw.

Salony Jysk znajdują się we wszystkich większych miastach Polski, obecnie firma otwiera placówki w mniejszych miastach, powyżej 25 tys. mieszkańców. Spółka jest zainteresowana otwarciami nie tylko w działających już obiektach, ale także w nowych projektach.

Obecnie grupa JYSK obejmuje 2.050 sklepów w wymienionych poniżej 35 krajach na całym świecie. W Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Holandii, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Islandii, Kanadzie, Grenlandii, na Wyspach Owczych, w Estonii, na Łotwie, na Litwie, na Ukrainie, w Kosowie, Bułgarii, Kazachstanie, Rumunii, Francji, w Wielkiej Brytanii, Słowenii, Macedonii, Chorwacji, we Włoszech, w Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie, Chinach, Serbii i Armenii.

Przedstawiciele firmy Jysk będą obecni podczas Shopping Center Forum 2013. Podczas Forum będzie można z nimi porozmawiać na temat dalszego rozwoju sieci w naszym kraju.

– Udział w SCF jest nieodzowny dla kontynuowania budowy sieci sklepów Jysk w naszym kraju, a sama formuła spotkań odbywających się podczas Forum sprzyja rzeczowym rozmowom, będącym częstokroć początkiem finalizacji wielu udanych projektów. Jesteśmy pewni, że na zbliżającym się Shopping Center Forum, tak jak było to w trakcie poprzednich edycji tej imprezy, będziemy mieli możliwość odbycia wielu interesujących spotkań biznesowych, które w przyszłości zaowocują kolejnymi otwarciami sklepów Jysk – mówi Jacek Wasilewski.