FamilyPoint Ełk
FamilyPoint Ełk

Centrum Handlowe FamilyPoint w Ełku posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Trwają ostatnie negocjacje z generalnym wykonawcą obiektu. Budowa centrum rozpocznie się już we wrześniu 2013 roku.

Centrum Handlowe FamilyPoint w Ełku zostało już skomercjalizowane w 75 procentach. Wśród najemców znajdą się sklepy takich marek jak Avans, Marcpol, CCC, Deichmann, Takko Fashion oraz Kolporter. Obecnie, jak poinformowano, prowadzone są zaawansowane rozmowy z kolejnymi operatorami m.in. sklepami odzieżowymi, sportowymi i obuwniczymi, drogerią, apteką, księgarnią oraz punktami usługowymi.

Zakupy w Centrum Handlowym FamilyPoint mieszkańcy Ełku będą mogli zrobić w I kwartale 2014 roku. Nowoczesny obiekt o powierzchni najmu 6,2 tys. metrów kwadratowych powstaje w północnej części miasta, przy ulicy Kajki, bezpośrednio obok zjazdu z nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Przed wejściem do obiektu będzie znajdował się parking z 185 miejscami postojowymi.

Koncepcja projektów FamilyPoint jest ukierunkowana na wygodne zakupy. Obiekty oferują połączenie nowoczesnej architektury z przyjazną rodzinną atmosferą, a najemcom umożliwiają najem większych powierzchni na korzystnych warunkach.

Projekt FamilyPoint Ełk jest wspólną inwestycją firm Tradeland Development i Eyemaxx.

Tradeland Development to wiedeńsko – warszawska firma deweloperska, założona przez czterech austriackich profesjonalistów z długoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości komercyjnych w Austrii oraz CEE. Firma koncentruje się na realizowaniu inwestycji na rynku centrów handlowych i zamierza w ciągu najbliższych kilku lat wybudować kilka parków i centrów handlowych  w całej Polsce pod szyldem FamilyPoint.

Eyemaxx to międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdzie we Frankfurcie. Eyemaxx wybudował ponad 15 parków handlowych na Słowacji i w Czechach, jest również bardzo aktywny w regionie bałkańskim oraz na rodzimych rynkach w Niemczech i Austrii. Eyemaxx jest obecny na rynku polskim od 2010 roku. Swój pierwszy Park Handlowy My Box w Oławie otworzy we wrześniu 2013 roku.

Miasto Ełk znajduje się w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie. Zajmuje trzecie miejsce pod względem ludności i czwarte miejsce pod względem powierzchni w województwie warmińsko-mazurskim.