Salon Stenders w Starym Browarze
Salon Stenders w Starym Browarze

Z końcem sierpnia 2013 roku Stenders otworzył w poznańskim Starym Browarze kolejny ze swoich sklepów w nowym koncepcie wizualnym – Gardener of Feelings.  We wrześniu 2013 planowane jest re-otwarcie następnego punktu. Oba przedsięwzięcia to kontynuacja rozpoczętego w 2011 roku, globalnego wdrażania nowej filozofii i misji marki.

Na terenie Starego Browaru sklep Stenders pozostał w dotychczasowej lokalizacji. Zmianom poddano natomiast  wnętrze butiku, które stało się bardziej pogodne. Wprowadzono także nową kolorystykę ścian, sufitu oraz podłogi. Dzięki jaśniejszemu oświetleniu, sklep zyskał lżejszy i nowoczesny charakter. Nad wejściem klienci znajdą również aktualny logotyp Stenders. W sklepie pojawiły się nowe kwieciste dekoracje podsufitowe i elementy umeblowania.

Stopniowej zmianie ulegają nie tylko sklepy Stenders, ale i opakowania oferowanych produktów, materiały reklamowe i promocyjne. Odświeżona komunikacja znajduje, jak poinformowano, odzwierciedlenie zarówno na poziomie wizualnym, jak i w filozofii marki.

Stenders to kosmetyki zainspirowane północną naturą. Szczególną uwagę firma przykłada do uczuć i doświadczeń podczas zakupów – począwszy od wystroju sklepu, poprzez zapachy, sposób pakowania prezentów, aż po wysoką kulturę obsługi klienta. Markę wyróżnia unikalna oferta ręcznie robionych mydeł i musujących kul do kąpieli. Stenders jest jednym z największych producentów kosmetyków w Europie Północnej.

Oferta sieci to ponad 320 produktów oferowanych w ponad 225 sklepach w 23 krajach na całym świecie – Łotwie, Estonii, Litwie, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Białorusi, Gruzji, Kazachstanie, Kirgistanie, Armenii, Ukrainie, Chorwacji, Słowenii, Węgrzech, Polsce, Japonii, Chinach i Arabii Saudyjskiej.

W Polsce Stenders obecny jest od 2003 roku. Posiada 6 sklepów firmowych w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice oraz Łódź. Wszystkie produkty sieci można kupić również w sklepie  internetowym stenders-cosmetics.pl