Galeria Amber, to jeden z trzech realizowanych przez Echo Investment projektów, dzięki którym kończące pierwszy dzień Shopping Center Forum After Party, będzie miało w tym roku nowy wymiar. Na zaproszenie kaliskiej galerii muzycznym gospodarzem wieczoru będzie znany DJ i ceniony kompozytor Cai Caslavinieri. Muzyk do swoich kompozycji używa nowoczesnych brzmień, które łączy z muzyką klasyczną i instrumentalną.

Cai jest autorem ścieżki dźwiękowej do pokazu Macieja Zienia „Kaleidoscope”, do filmu „The Boss” Andrzeja Świętanowskiego a także filmu „Cud Boski” – Dominiki Domal, który zdobył złoty medal na festiwalu filmowym Kinomeria 2012 na Ukrainie.

Udział Galerii Amber w tegorocznej edycji Shopping Center Forum związany jest z wielkim otwarciem tego obiektu, które zaplanowano na marzec 2014 roku. W Galerii Amber znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1000 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Amber znajdą się m.in.: hipermarket E.Leclerc, kino Helios, sieci takie jak H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Vistula, Wólczanka, Lavard, CCC, Kazar, Ecco, Ryłko, Wojas, Matras, Rossmann, ApiPharm,4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. Jej inwestor, czyli Echo Investment to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Echo Investment podczas SCF zajmie stoisko 5.2. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013, które odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 września znajduje się tutaj.