Restauracja McDonald’s

Ostatnio poszerzyło się grono najemców centrum handlowego Alfa Centrum w Gdańsku. Na początku września br. otwarto sklep Villa Italia o powierzchni 56 mkw., który znajduje się na parterze obok piekarni Raszczyk. Równocześnie z końcem sierpnia na pierwszym piętrze galerii ruszył bar sałatkowy Dr Bardadyn o powierzchni 93 mkw.

Właścicielem sieci sklepów Villa Italia jest Ergo International sp. z o.o., która pod marką Villa Italia produkuje i sprzedaje porcelanę stołową Obecnie sieć salonów Villa Italia liczy 10 punktów w centrach handlowych m.in. w warszawskiej Arkadii, CH Targówek i Reducie, Manufakturze w Łodzi, Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Rondo w Poznaniu czy Zakopiance. Średnia powierzchnia otwieranych lokali wynosi od 60 do 100 mkw.

Centrum Handlowe Alfa znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze, przy ul. Kołobrzeskiej 41c. Obiekt został oddany do użytku w październiku 2002 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 55 tys. metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia najmu to 20 tys. mkw. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw., znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc. Alfa Centrum w Gdańsku posiada 80 sklepów i punktów usługowych, kino oraz ścianę wspinaczkową.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.- europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce od ponad 10 lat.