Intersport
Intersport

– Jeszcze w listopadzie br. otwieramy nowy sklep w Galerii Bronowice w Krakowie, a na wiosnę przyszłego roku w Centrum Handlowym Felicity w Lublinie. Ponadto negocjujemy kolejne otwarcia i cały czas poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji, na dobrych warunkach finansowych – powiedział Artur Mikołajko, prezes Intersport Polska SA, który będzie uczestnikiem wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2013.

– Natomiast stare sklepy każdorazowo analizujemy przy odnowieniu kolejnej umowy i podejmujemy decyzję biorąc pod uwagę rentowność sklepu.

W kwietniu 2013 roku spółka zoptymalizowała powierzchnię salonu Intersport zlokalizowanego w CH Borek we Wrocławiu przenosząc działalność z dwupoziomowego lokalu handlowego o łącznej powierzchni 1282 mkw. do lokalu jednopoziomowego o powierzchni 816 mkw. znajdującego się w tym samym centrum. Kontynuując optymalizację sieci handlowej Intersport w lipcu br. przedłużono na lepszych warunkach finansowych umowę najmu lokalu handlowego w Galerii Wisła w Płocku. W najbliższej pespektywie wpłynie to na obniżenie kosztów prowadzonej w tym miejscu działalności.

– Optymalizacja sieci wynika głównie z lepszego zarządzania towarem przez magazyn centralny. Dlatego magazyny w sklepach możemy zmniejszyć, bez zmniejszenia sali sprzedaży. Podlega to indywidualnym negocjacjom z każdym centrum handlowym – dodał Artur Mikołajko.

Intersport Polska SA działa na rozwijającym się w Polsce rynku handlu detalicznego artykułami sportowymi. Spółka na dzień 30.06.2013 roku posiada 32 salony zlokalizowane w 21 największych miastach Polski. Łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ponad 34 tys. mkw.