Eurotel - współpraca z Apple
Eurotel - współpraca z Apple

Spółka Eurotel SA obsługująca sieć prawie 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play uruchomiła – dzięki nawiązanej współpracy z Apple – sklep internetowy z produktami pod adresem iDream.pl.

Sklep będzie sprzedawał produkty Apple, uzupełniając jednak podstawową ofertę o akcesoria innych marek dostosowanych do sprzętów Apple. Wyróżnikiem www.iDream.pl będzie, jak poinformowano, m.in. możliwość odbierania zakupionych towarów w wybranych punktach sprzedaży sieci salonów należących do Eurotela oraz  oferta business-to-business  elastycznie dopasowywana do potrzeb klientów.

IDream.pl powstaje w oparciu o skład i doświadczenia zespołu prowadzącego od dwóch lat sklep internetowy w ramach Eurotel. Sam sklep online stworzony został jednak całkowicie od zera, www.iDream.pl działa m.in. na zupełnie nowym „silniku”, ma również inną strukturę i funkcjonalności.

– Chcemy by sklep wyróżniał się na polskim rynku e-commerce przejrzystą szatą graficzną, architekturą, rozbudowanymi opisami produktów i możliwościami ich wyszukiwania, wysokim bezpieczeństwem korzystania i wieloma  możliwościami realizacji płatności za zakupy. Wprowadzamy również możliwość odbierania zakupionych towarów w wybranych punktach sprzedaży sieci salonów należących do Eurotela – mówi Mariusz Jasiński, manager sklepu iDream.pl – Planujemy również rozwijać się w ofercie B2B, skierowanej do firm zainteresowanych ofertą Apple. W tych relacjach chcemy być elastyczni, dlatego zamierzamy przygotowywać oferty dopasowane do potrzeb każdej firmy oraz umożliwić negocjowanie kontraktów.

Docelowo w sklepie iDream.pl, poza oryginalnym asortymentem produktów Apple, znaleźć będzie można także luksusowe akcesoria innych marek, dostosowanych do sprzętów Apple.

Kilka tygodni temu Eurotel SA uruchomił pierwszy salon sprzedaży Apple pod marką iDream. W ofercie otwartego 21 czerwca w Bydgoszczy salonu iDream znajdują się:  pełna oferta produktów Apple oraz oprogramowanie i oryginalne akcesoria. W salonie dostępne są również akcesoria innych producentów przeznaczone do produktów Apple. Powierzchnia salonu wynosi ponad 100 m. kw.

– Do końca 2013 roku Eurotel planuje otworzyć jeszcze 2-3 salony iDream o powierzchni podobnej do tego w Bydgoszczy lub większej. Spółka jest obecnie w trakcie negocjacji z wynajmującymi powierzchnie – zapowiada Tomasz Basiński, wiceprezes zarządu Eurotel SA.

Eurotel SA na mocy umowy z Apple Distribution International Ireland, jako Apple Authorized Reseller może otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple. Oprócz sprzedaży produktów Apple, Eurotel ma też w ramach umowy możliwość prowadzenia działalności w zakresie usług serwisowych i szkoleniowych.

Rozszerzenie przez Eurotel profilu działalności o kolejną markę (iDream) było możliwe dzięki doświadczeniu i potencjałowi spółki w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Uruchomienie iDream oznacza dla Eurotel SA wejście w nową branżę jaką jest IT i elektronika użytkowa.

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 7 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Obsługuje łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i Play (110 punktów) oraz sieć Telewizji „n” z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak ” T-Mobile na kartę” oraz „Heyah”. Spółka jest autoryzowanym przedstawicielem ITI Neovision, operatora telewizji “n”. Na mocy umowy pomiędzy spółką Eurotel SA i Apple Distribution International Ireland, Eurotel jako Apple Authorized Reseller może również otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple. W skład Grupy Eurotel wchodzi także MediaSystem sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center.