CH Nowy Rynek

Na planie najemców jeleniogórskiego Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze znalazła się wiodąca na rynku jubilerskim marka Apart. Deweloper TK Development podpisał z firmą jubilerską umowę najmu na lokal o powierzchni 107 metrów kwadratowych.

– W ostatnich tygodniach podpisaliśmy umowy z takimi partnerami jak: CCC, Rossmann, Apteka Europejska. Cieszę się, że dzisiaj możemy informować o zawartej umowie również z firmą Apart – mówi Sylwia Balczyńska z TK Development.

TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni 56 tys. mkw. Na powierzchni najmu wynoszącej około 26 tys. mkw. powstanie 115 lokali, z których wiele zostało już wynajętych. Powierzchnię 2,2 tys. mkw. zajmie supermarket Intermarche. Sklep Grupy Muszkieterów powstanie na parterze obiektu.

W gronie najemców modowych aktualnie znajdują się m.in.: H&M, Reserved, Cropp Town, Mohito, Sinsay, House, oraz Bershka i Stradivarius. Umowy najmu podpisali też Home&You.

Inwestycja dotyczy 3 hektarowej działki, położonej centralnie w Jeleniej Górze. Lokalizacja CH Nowy Rynek pozwala na łatwy dostęp zarówno od strony  alei Jana Pawła II, stanowiącej drogę tranzytową pomiędzy Wrocławiem a granicą z Czechami, jak i ul. Podwale, graniczącej ze Starym Miastem.

Miejsca parkingowe zostaną udostępnione klientom na poziomie -1, tj. w podziemiu oraz na dachu obiektu. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie około 800 miejsc postojowych zlokalizowanych na parkingu na poziomie -1 i +2. Integralną częścią galerii handlowej Nowy Rynek będzie jeleniogórski dworzec PKS.

Realizacja CH Nowy Rynek to inwestycja wspólna dla TK Development i Heitman. 70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development, który odpowiada za proces wynajmu powierzchni handlowych. Wartość inwestycji to 55 mln euro. Inwestycja ma zapewnione finansowanie oraz wydane pozwolenie na budowę.

TK Development jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition (stoisko 1.2). Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.