CH Alfa
CH Alfa

Centrum Handlowe Alfa w Olsztynie podpisało umowę najmu z firmą Eurotel SA., która, pod marką iDream, jest jednym z autoryzowanych przedstawicieli produktów firmy Apple w Polsce. Pierwszy w całym regionie salon sygnowany charakterystycznym jabłuszkiem otworzy swoje podwoje jeszcze w tym roku.

iDream Apple Premium Reseller zajmie powierzchnię 98 mkw. i będzie zlokalizowany na pierwszym piętrze Centrum Alfa. Sklep, oprócz sprzętu komputerowego i multimedialnego firmy Apple takiego jak Macbooki, iPhony i iPady, będzie oferował również urządzenia innych firm, które są kompatybilne i stanowią uzupełnienie oferty tej znanej marki wywodzącej się z kalifornijskiej Doliny Krzemowej.

– iDream Apple Premium Reseller, to kolejny najemca, na którego czekaliśmy zarówno my, jak i nasi klienci. Marka Apple wpisuje się w realizowaną przez nas koncepcję unowocześnienia i uatrakcyjnienia wizerunku Alfy, która jest realizowana przez trwającą właśnie modernizację Centrum i wzmocnienie jego oferty – powiedział Rafał Lisak, dyrektor Centrum Handlowego Alfa w Olsztynie.

Zgodnie z umową lokal ma być przekazany nowemu najemcy do końca października br., a jego otwarcie planowane jest jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Od kwietnia bieżącego roku CH Alfa w Olsztynie przechodzi proces modernizacji. Aktualnie trwają prace remontowe na pasażach oraz przy głównym atrium, które jest już częściowo udostępnione klientom. Rozpoczęły się również prace związane z wymianą nawierzchni i odświeżeniem wejść głównych. W najbliższym czasie planowane jest także rozpoczęcie wymiany oznakowania w Centrum i na parkingu.

CH Alfa w Olsztynie powstawało w dwóch etapach – pierwsza część obiektu została oddana do użytku w 2005 roku, druga, w 2009. W skład Centrum wchodzi 98 sklepów między innymi takich marek jak: H&M, Stradivarius, Sinsay, Mohito, KappAhl, Rossmann, Empik, Smyk, Nike, CCC, Reserved, Home & You, Douglas i New Yorker. Na terenie Centrum znajduje się także 8-salowe kino Helios. W 2012 roku CH Alfa zostało kupione przez fundusz inwestycyjny zarządzany przez Rockspring Property Investment Managers z siedzibą w Londynie.

Projekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum na stoisku Balmain Asset Management – 4.12.