Salon Matras
Salon Matras

Matras SA obecnie posiada 165 księgarni z czego połowa jest zlokalizowana w centrach handlowych na terenie całego kraju. Spółka planuje dynamiczną ekspansję, a Shopping Center Forum to, jak poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele spółki,  okazja do rozmów i zapoznania się z nowymi projektami inwestycyjnymi.

– Shopping Center Forum to spotkanie całej branży retail i nie wyobrażamy sobie, by nas tam zabrakło. Jest to doskonała okazja do spotkań z kluczowymi obecnymi i potencjalnymi partnerami handlowymi oraz do zapoznania się z nowymi planami inwestycyjnymi. Liczymy, iż tegoroczna edycja będzie, jak zawsze, bardzo interesująca i owocna – mówi Henryk Radomski, Real Estate Director, Matras SA.

– Liczymy na to, że część spotkań i rozmów na Shopping Center Forum zakończymy porozumieniem, a nawet zawarciem umów najmu. Interesują nas przede wszystkim lokalizacje w już funkcjonujących obiektach handlowych oraz w tych, które są planowane w najbliższej perspektywie czasowej. Rozwijamy dwa modele księgarni pod względem powierzchni – przedział od 80 do 150 mkw. oraz od 150 do 220 mkw.  Ta druga formuła, oprócz księgarni, posiada inne działy, m.in. część kawiarnianą – podsumowuje Radomski.

Matras, jak poinformowano, w ostatnich latach bardzo się zmienił, dostosował do potrzeb rynku i oczekiwań klientów tematycznie, estetycznie i lokalizacyjnie. Obecnie w swoich księgarniach oferuje ponad 130 tys. tytułów. Sklepy sieci znajdują się w ponad 70 miejscowościach, w całej Polsce.

Mariusz Rutowicz i Henryk Radomski z Matras będą uczestnikami Shopping Center Forum.