Nad dobudowywaną częścią Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście zawisła wiecha symbolizująca zakończenie konstrukcji dachu i osiągnięcie stanu surowego obiektu.

Ostatni element konstrukcji dachu nad nową częścią Centrum Handlowego Ferio został położony 5 września br. W ślad za nim, na budynku zawisła symboliczna wiecha – wieniec utrzymany w kolorystyce charakterystycznej dla CH Ferio. Nowa część Ferio będzie miała 2500 mkw. powierzchni najmu i znajdzie się w niej 6 nowych sklepów. W efekcie rozbudowy zmieni się również układ niektórych lokali położonych w dotąd istniejącej części Centrum.

– W trzy miesiące od momentu rozpoczęcia prac osiągnęliśmy stan surowy budynku. Jest to zgodne z całym harmonogramem inwestycji, więc możemy powiedzieć, że nie mamy żadnych opóźnień. Niebawem pierwsze lokale z dobudowanej części będą przekazywane najemcom w celu kontynuowania prac wykończeniowych – mówi Katarzyna Tondel-Jędrzejczak z Balmain Asset Management.

Dzięki rozbudowie do grona najemców Ferio dołączą marki nieobecne dotąd w rejonie Konina jak C&A, Sinsay, Stradivarius, Smyk, Home&You i Martes Sport. Oprócz nich Ferio sfinalizowało niedawno umowy najmu z: salonem mody męskiej Nouveau, który przeniesie się do większego lokalu o powierzchni 67 mkw., oraz z 5.10.15 – który teraz zajmie powierzchnię 131 mkw.

CH Ferio, Konin zostało otwarte w 2008 roku i jest obecnie największym i najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w rejonie Konina i Starego Miasta. Na powierzchni 30 000 mkw. znajduje się galeria handlowa, w której skład wchodzi ponad 60 sklepów między innymi takich marek jak: Intermarché, H&M, Reserved, New Yorker, Douglas, Empik, Mohito, Cropp, i House. Dodatkowo na terenie centrum handlowego znajdują się: wolnostojący market budowlany Castorama, Media Markt, Jysk oraz restauracja McDonald’s. Dla klientów przewidziano parking na ponad 1000 miejsc. Ferio Konin posiada dogodną lokalizację przy autostradzie A2 na ul. Ogrodowej 31a w Starym Mieście.

Projekty firmy Balmain Asset Management będą dostępne na stoisku 4.12 podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.