Galeria Bawełnianka
Galeria Bawełnianka

– Udział w tegorocznym Shopping Center Forum traktujemy jako inwestycję w relacje z obecnymi i potencjalnymi najemcami oraz partnerami w projekcie. To ważne wydarzenie branżowe zapewniające spotkania najemców i inwestorów oraz prezentację oferty obiektów handlowych – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

– Budowa galerii Bawełnianka jest już zakończona. Obecnie trwa proces komercjalizacji powierzchni handlowej. Chcemy zaprezentować inwestycję oraz efekty naszej pracy wśród ekspertów z branży oraz osób zainteresowanych współpracą – dodaje Włuka.

Galeria  Bawełnianka powstała w centrum Bełchatowa, pomiędzy ulicami Bawełnianą, Sienkiewicza, Krótką i Pabianicką.  Doskonała lokalizacja, jak poinformowano, oraz bezpośrednie położenie przy drodze krajowej nr 8, sprawia, że Bawełnianka jest skomunikowana z każdą częścią Bełchatowa oraz drogami wyjazdowymi.

Na powierzchni około 23 tysięcy mkw. znajduje się ponad 90 sklepów, kawiarnie i restauracje, klub fitness oraz 5-salowe kino. Obiekt został wyposażony w parking liczący 700 darmowych miejsc. Bawełnianka jest miejscem łączącym bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rozrywkową, a także kulturalną. Szacuje się, że dzięki galerii pracę znajdzie około 1000 osób.

Za projekt architektoniczno-budowlany odpowiada firma Pallado i Skupin Architekci, uznane Biuro Projektów Architektonicznych, działające od 1985 roku. Generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym za realizację wszystkich prac zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym, jest firma Mirbud SA.

Galeria Bawełnianka zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum na stoisku 7.7