Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy w Szczecinie to jeden z trzech obiektów firmy Echo Investment, dzięki którym uczestnicy tegorocznego Shopping Center Forum będą mogli wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju After Party.

Na zaproszenie galerii imprezę kończącą pierwszy dzień Forum uświetni znany DJ i kompozytor Cai Caslavinieri.

Spółka Echo Investment przygotowuje się obecnie do rozbudowy CHR Galaxy. Projekt zakłada zwiększenie powierzchni handlowej o 20 tysięcy mkw., co przełoży się na około 60 nowych sklepów i lokali usługowych. Po rozbudowie CHR Galaxy będzie dysponować 62 000 mkw. powierzchni handlowej i 200 sklepami. Kierowcy będą mieli do dyspozycji około 1800 miejsc postojowych.

Kilkanaście tygodni temu zakończyła się modernizacja wnętrz Galaxy. Remont trwał ponad rok i kosztował około 10 mln zł. W odświeżonym centrum handlowo-rozrywkowym dominują teraz jasne barwy. Wymieniono około 13 tysięcy mkw. okładzin ściennych i podłogowych. We wnętrzu zamontowano 2 tysiące LED-owych punktów świetlnych. Główną atrakcją i symbolem renowacji stała się największa w regionie, nowocześnie podświetlana fontanna. Na premierę połączoną z wieczorem rabatów w sklepach, przybyło blisko 40 tysięcy mieszkańców Szczecina i regionu.

Galaxy to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 42 tys. mkw. W Galaxy klienci mogą korzystać z oferty 170 sklepów różnych branż, wielosalowego kina i hipermarketu Real. Obiekt zaprojektowany przez pracownię architektoniczną OTH został otwarty w 2003 roku. W maju 2013 roku uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use.

Właścicielem obiektu jest spółka Echo Investment. Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Echo Investment podczas SCF zajmie stoisko 5.2. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013, które odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 września znajduje się tutaj.