Sklep Media Markt
Sklep Media Markt

Pierwsze sklepy Media Markt pojawiły się w Polsce w 1998 roku. Marka bardzo szybko wypracowała pozycję lidera na polskim rynku elektroniki użytkowej dzięki ofercie markowych produktów w niskich cenach. Obecnie sieć liczy 47 sklepów w 39 miastach kraju. Oferuje produkty wiodących światowych firm oraz atrakcyjne cenowo sprzęty marek własnych: ok. Isy, Peaq i Koenic.

Firma prowadzi od grudnia 2012 roku także sprzedaż online w sklepie internetowym mediamarkt.pl. Sklep oferuje ponad 100 tys. produktów. W 2013 roku sklep zyskał wersję mobilną.

Ostatni sklep sieci Media Markt został otwarty w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku. Powierzchnia całkowita sklepu wynosi ponad 3 tys. mkw.

Z okazji swoich 15 urodzin w Polsce Media Markt przygotował akcję “Urodzinowe okazje na 15 lat Media Markt” przy silnym wsparciu marketingowym.

Media Markt to największy sprzedawca detaliczny artykułów z zakresu elektroniki użytkowej w Europie. Firma należąca do Media-Saturn-Holding GmbH została załozona 1979 r. Każdy dyrektor marketu jest równocześnie udziałowcem zarządzanego przez siebie sklepu i tym samym odpowiada za ofertę produktową oraz za ustalanie cen towarów, personel i marketing.