Nowa wersja mobilnej aplikacji PayPal umożliwia m.in. zamawianie dań w restauracji zanim dotrzemy na miejsce, zarządzenie kontami bankowymi podpiętymi do systemu oraz błyskawiczne zlecanie przelewów.

Aplikacja ma także nową zakładkę – Shop. Można dzięki niej np. wyszukać pobliską restaurację akceptującą płatności PayPal. Nowy rachunek w ulubionej knajpce otwieramy przy tym za pomocą przesunięcia palcem po ekranie telefonu lub tabletu.

Zakładka Check In pozwala zaoszczędzić czas składając zamówienie w restauracji zanim dotrzemy na miejsce. Sekcje Wallet i Activity umożliwiają zarządzanie rachunkami bankowymi oraz kartami kredytowymi i debetowymi zintegrowanymi z systemem, a także historią transakcji. Używając poleceń z sekcji Settings możemy dowolnie spersonalizować aplikację: wybrać zdjęcie profilowe, zmienić PIN oraz ustawić opcje powiadomień i preferencje płatności. Z kolei sekcja Transfer pozwala zarządzać przelewami – można na przykład zlecić szybki przelew dowolnej kwoty, albo poprosić wybranych adresatów o udostępnienie określonych środków.

Ta funkcja jest przydatna np. gdy chcemy zrzucić się z rodziną na wspólny prezent. Co ciekawe, do tej opcji nie jest wymagane konto PayPal – wystarczy adres e-mail odbiorcy.

Nowa aplikacja została przystosowana do urządzeń wyposażonych w systemy iOS i Android i nie wymaga ona od sprzedawców żadnych inwestycji w sprzęt do obsługi płatności – wystarczy aktualizacja oprogramowania. „Dzięki naszej aplikacji klienci wreszcie mogą dokonywać wszelkich operacji kiedy chcą i gdzie chcą” – powiedział Hill Ferguson, wiceprezes firmy PayPal.