Firma Pepco poinformowała, że we wrześniu 2013 roku planuje otwarcia kolejnych pięciu sklepów. Znajdą się one w Zielonej Górze, Białymstoku, Lubartowie, Myszkowie i w Koronowie. Sieć Pepco w każdym miesiącu otwiera po kilka sklepów w całym kraju zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach. W tym miesiącu firma otworzy placówki przy ulicach.

Ostatnie sklepy sieci w centrach handlowych zostały otwarte w Galerii Cuprum Arena w Lubinie oraz w Galerii Mistrza Jana w Węgrowie. PEPCO ma obecnie 443 sklepy na terenie całej Polski.

Jak pisaliśmy w ostatnim czasie firma zamierza prowadzić wzmożoną ekspansję w naszym kraju. – Do końca roku planujemy otworzyć kolejne 50 sklepów Pepco, dzięki czemu zamkniemy rok kalendarzowy liczbą niemalże 500 sklepów w całej Polsce – poinformowali przedstawiciele Pepco.

Pepco to sklepy dyskontowe, oferujące artykuły odzieżowe oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku. Są to sklepy samoobsługowe sprzedające towary w niskich cenach.

Otwarcie sklepu sieci to inwestycja rzędu około miliona złotych. Średnia powierzchnia salonu zajmuje 350 mkw. Do końca 2013 roku firma chce uruchomić łącznie 80 nowych punktów sprzedaży. W 2014 roku Pepco planuje posiadać w Polsce sieć 600 sklepów.

Pepco Poland sp. z o.o. należy do spółki Pepkor Holdings (Proprietary) Limited, jednej z największych kapitałowo firm w RPA. Pepkor działa w segmencie dyskontowej sprzedaży detalicznej od 1965 roku, a obecnie prowadzi działalność w 12 krajach Afryki, Azji i Europy, zarządzając 7 sieciami detalicznymi pod różnymi markami handlowymi (m. in. Pepco, PEP, Ackermans, Best&Less, Dunns, Shoe City, John Craig). Na całym świecie Pepkor posiada ponad 2800 sklepów oraz zatrudnia 27 tys. pracowników.