Jak informowaliśmy sieć Saturn postanowiła wprowadzić do Polski nowy format sklepów Saturn Connect. Jest on dedykowany wszystkim miłośnikom najnowszych technologii – szczególnie smartfonów i tabletów.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet koncept Saturn Connect jest już realizowany w naszym kraju. Pierwsza strefa Saturn Connect powstała w sklepie Saturn w Gliwicach. Jednak jak informuje firma, w ciągu kilku tygodni we wszystkich 18 Saturnach w Polsce oraz w nowych salonach, które zostaną otwarte  jeszcze w tym roku w Krakowie i Poznaniu, będzie dostępna specjalistyczna strefa poświęcona najnowszym technologiom.

– Kolejnym krokiem, będącym odpowiedzią na stale rosnące potrzeby i wymagania klientów, jest wprowadzenie nowego formatu sklepów Saturn Connect dedykowanych urządzeniom mobilnym – zapowiedział w ostatnim wywiadzie Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

Saturn Connect na powierzchni sprzedaży o wielkości kilkuset metrów kwadratowych oferuje najnowocześniejsze produkty oraz rozwiązania mobilne dostępne na rynku.

Wśród oferowanych produktów znajdują się m.in.: laptopy, tablety, smartfony, telewizory, sprzęt fotograficzny, konsole oraz gry, przenośny sprzęt do słuchania muzyki oraz „elektronika sportowa”, jak np. kamery akcji, pulsomierze, czy krokomierze. Ofertę uzupełnia bogaty wybór akcesoriów.

Pierwszy salon z logo Saturn Connect zostanie otwarty we wrześniu w Galerii Katowickiej. Kolejne będą powstawać w najatrakcyjniejszych obiektach handlowych miast w całej Polsce.

W Polsce pierwsze sklepy Saturn powstały w 2004 roku. Obecnie Saturn dysponuje ponad 420 marketami w 10 krajach, z czego 18 zlokalizowanych jest w Polsce. Sklepy Saturn oferują asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego a także telewizory, urządzenia audio-wideo, biurowe, AGD i pełną gamę akcesoriów. Kupić można także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę.

Podczas Shopping Center Forum 2013 będzie można porozmawiać na temat ekspansji marki z Markiem Skoczylasem, Head of Real Estate z firmy Media Saturn Holding Polska. Więcej informacji na temat SCF, które odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 września znajduje się tutaj.