Intersport

Już 25 września w Parku Handlowym Zakopianka zostanie otwarty w nowej lokalizacji salon Intersport i zajmie lokal o powierzchni 1035 mkw. Salon został przeniesiony w związku z podpisaniem na korzystniejszych warunkach finansowych nowej umowy najmu.

Dotychczasowy punkt sieci Intersport w PH Zakopianka w Krakowe zajmował powierzchnię 1228 mkw.

Spółka w najbliższym półroczu planuje uruchomić dwa nowe sklepy Intersport: w Galerii Bronowice w Krakowie i w Centrum Handlowym Felicity w Lublinie. Ponadto firma cały czas poszukuje atrakcyjnych lokalizacji, na dobrych warunkach finansowych.

W kwietniu 2013 roku spółka zoptymalizowała powierzchnię salonu Intersport zlokalizowanego w CH Borek we Wrocławiu przenosząc działalność z dwupoziomowego lokalu handlowego o łącznej powierzchni 1282 mkw. do lokalu jednopoziomowego o powierzchni 816 mkw. znajdującego się w tym samym centrum. Kontynuując proces optymalizowania sieci handlowej Intersport, w lipcu br. przedłużono na lepszych warunkach finansowych umowę najmu lokalu handlowego w Galerii Wisła w Płocku. W najbliższej pespektywie wpłynie to na obniżenie kosztów prowadzonej w tym miejscu działalności.

Intersport Polska SA działa na rozwijającym się w Polsce rynku handlu detalicznego artykułami sportowymi. Spółka na dzień 30.06.2013 roku posiada 32 salony zlokalizowane w 21 największych miastach Polski. Łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ponad 34 tys. mkw.