Optimal Payments, globalny lider branży płatności elektronicznych, ogłosił zawarcie partnerstwa strategicznego z Payline, platformą płatności opracowaną i zarządzaną we Francji przez firmę Monext.

Umowa zakłada wdrożenie flagowego produktu Optimal Payments, NETELLER eWallet, jako standardowej metody płatności dla klientów Payline. Funkcja eWallet pozwala w bezpieczny sposób zlecać płatności za dowolne dobra i usługi zakupione w Internecie. Wśród klientów spółki znajdują się tak poważni gracze, jak francuski oddział Amazon.

NETELLER eWallet wystartował w 1999 roku i od tego czasu zdobył około miliona klientów w ponad 200 krajach świata i obsłużył przelewy warte łącznie miliardy dolarów. Obecnie platforma obsługuje 19 różnych walut i 13 języków. Serwis oferuje także dostęp do programów lojalnościowych, weryfikację tożsamości klienta i korzystny kurs wymiany walut. Platforma jest ceniona głównie ze względu na intuicyjną obsługę i łatwość w jej przystosowaniu do potrzeb klienta. Działa od 1996 roku.

„Ten sojusz jest kolejnym przykładem na rosnącą popularność NETELLER w Europie. Cieszymy się, że teraz również klienci Payline będą mogli korzystać z naszych rozwiązań” – komentuje Lorenzo Pellegrino, wicedrektor rozwoju w Optimal Payments.

Szef Payline, Didier Brouat, dodaje: „Jesteśmy dumni, że możemy wymienić NETELLER eWallet jako jedną z oferowanych przez nas usług. Zawarcie tego sojuszu jest jednym z naszych kluczowych działań, mających zapewnić zwiększenie naszych zdolności operacyjnych”.