Pogodne Centrum w Oleśnicy

Na terenie Pogodnego Centrum w Oleśnicy, którego inwestorem jest Rank Progress, rozpoczęły się prace związane z montażem dachu. Budowa, jak poinformował inwestor, przebiega zgodnie z planem. Obiekt ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2014 roku.

Obecnie na terenie budowy Pogodnego Centrum w Oleśnicy generalny wykonawca kończy przygotowywać główną konstrukcję żelbetonową obiektu oraz rozpoczyna prace związane z montażem konstrukcji stalowej dachu. Równocześnie instalowane są sieci zewnętrzne – kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz wodociągowa.

Na zewnątrz budynku trwają także roboty związane z drogami dojazdowymi do centrum. Przygotowane zostały już warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnie dróg wewnętrznych i parkingów. W ramach przebudowy zewnętrznego układu drogowego – skrzyżowania ul. Warszawskiej i Oliwkowej, wykonano już warstwę bitumiczną pasa do skrętu w lewo.

– Jesteśmy zadowoleni z tempa prac na budowie Pogodnego Centrum. Jeżeli pogoda nam dopisze, do końca tego roku zakończymy prace na zewnątrz budynku – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA. – Zakładana przez nas data otwarcia centrum jest więc jak najbardziej realna – dodaje.

Kolejnym etapem prac, zaplanowanym na jesień br., jest ułożenie wierzchnich warstw dróg wewnętrznych, prowadzących do centrum oraz wykonanie pełnego poszycia dachu. Budowa Pogodnego Centrum rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i przebiega zgodnie z planem. Otwarcie obiektu planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Pogodne Centrum w Oleśnicy jest już w 100 proc. skomercjalizowane. Znajdą się w nim: supermarket spożywczy, market RTV/AGD, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe. Obiekt będzie miał 7,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Przewidziano również parking na 250 miejsc. Generalnym wykonawcą inwestycji w Oleśnicy jest firma Erbud SA.

Projekty Rank Progress zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum na stoisku 7.6