Wizualizacja Galerii Piła
Galeria Piła, Rank Progress

Rank Progress podpisał z grupą LPP umowy najmu o szacunkowej wartości 21,3 mln zł netto. Tym samym całkowita wartość umów między spółkami w ostatnich 12 miesiącach sięgnęła ponad 38 mln zł.

Spółka zależna Rank Progress – właściciel planowanej galerii handlowej w Pile – podpisała długoterminowe  umowy najmu z grupą LPP o całkowitej wartości około 21,3 mln zł. Umowy obejmują wynajęcie lokali dla butików takich marek jak: House, Mohito, Cropp, Sinsay  i Reserved.  Sygnowane właśnie porozumienie wraz z innymi umowami zapewnia 90 proc. komercjalizacji pilskiego obiektu.

– Z grupą LPP współpracujemy od wielu lat. Jest to nie tylko jeden z naszych kluczowych partnerów, ale również jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm. To pokazuje, że nasze galerie już na etapie planowania cieszą się dużą popularnością wśród najlepszych najemców – podkreśla Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Tylko w ostatnich 12 miesiącach legnicki deweloper podpisał z LPP umowy warte 38,3 mln zł.

Galeria Piła ulokowana będzie w ścisłym centrum miasta tuż przy dworcu kolejowym. Na 34,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej klienci będą mogli zrobić zakupy w hipermarkecie spożywczym, centrum fitness, markecie budowlanym oraz sieciowych butikach. Przewidziany jest także parking na 800 miejsc.

Wybrany jest już generalny wykonawca inwestycji, jej budowa powinna więc ruszyć jeszcze we wrześniu. Otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2014 roku.

Projekty Rank Progress będą prezentowane podczas Shopping Center Forum przy stoisku 7.6