Salon Tous

Ostatnio w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza został uruchomiony salon hiszpańskiej marki biżuteryjnej Tous, który mieści się na parterze obiektu. To trzecie otwarcie marki Tous w tym roku. W maju ruszył punkt sieci w Galerii Kaskada w Szczecinie, a w lipcu w Galerii Sfera w Bielsku- Białej.

Wyłącznym przedstawicielem marki Tous w Polsce jest firma Oriens Bijou sp. z o.o. Obecnie na naszym rynku działa dziewięć salonów Tous w centrach handlowych m.in.: w Galerii Mokotów (Warszawa), Starym Browarze (Poznań), w Silesia City Center (Katowice), Bonarka City Center (Kraków), w Manufakturze (Łódź), Magnolii Park (Wrocław).

Tous to rodzinna, hiszpańska marka, która powstała w 1920 roku. Firmę założyło małżeństwo Salvador Tous Blavi i Teresa Ponsa, którzy otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski w Manresie koło Barcelony. Z czasem przekształcił się on w sklep z biżuterią. W 1965 roku syn założycieli, Salvador Tous poślubił Rosę Oriol i wspólnie uczynili z Tous’a dynamicznie rozwijającą się markę.

Tous posiada 180 salonów w Hiszpanii i prawie 500 na całym świecie. Marka jest obecna w Polsce od 2009 roku.

Tous to marka biżuteryjna ale oferuje także galanterię skórzaną, torebki, akcesoria, perfumy, zegarki, okulary, walizki, portfele, szale oraz długopisy. Tous rocznie tworzy 32 kolekcje biżuterii, co dwa tygodnie oferuje nowe wzory. Polską ambasadorką marki jest Małgorzata Socha, a światowymi twarzami były m.in. Kylie Minogue i Jennifer Lopez .