Spar

7 września br. sieć Spar Polska uruchomiła swoją placówkę w nowopowstałym centrum handlowym S-mall Park w Brzeszczach. Sklep w formacie o powierzchni 404 mkw. znajduje się w sąsiedztwie innych popularnych sieci handlowych takich jak Rossmann czy Pepco.

Galeria handlowa S-mall Park powstała przy głównym rondzie w Brzeszczach – jest to pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum, 2013 będzie Andrzej Grun, dyrektor d/s komercjalizacji Spar Polska sp. z o.o. Jak informował portal Retailnet spółka do 2015 planuje zwiększyć liczbę sklepów do 300. W lipcu tego roku spółka przeniosła się do nowej siedziby w Rzeszowie przy ulicy Twardowskiego 9.

Spar Polska sp. z o.o. jest właścicielem sklepów Spar funkcjonujących w trzech formatach – Spar Express, Supermarket Spar oraz Eurospar.

Spar Express to sklepy o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych z asortymentem produktów spożywczych. Spar Market to format sklepów detalicznych o powierzchni od 200 do 1000 mkw., z pełnym asortymentem produktów spożywczych. Z kolei Eurospar to sklepy o powierzchni od 1000 do 2,5 tys. mkw.

Spar Polska rozpoczął działalność w 1996 roku, a rok później otwarte zostały pierwsze sklepy należące do sieci. Obecnie w kraju funkcjonuje 139 punktów detalicznych. Za koordynację działań sieci w skali kraju oraz za wspieranie punktów detalicznych należących do organizacji odpowiada centralne biuro Spar Polska.