Galeria Katowicka
Galeria Katowicka

250 sklepów na czterech kondygnacjach, podziemny parking na 1200 aut i nowoczesne dworce: kolejowy i autobusowy. Za tydzień – 18 września 2013 o godz. 10.00 Galeria Katowicka otworzy swoje drzwi dla pierwszych klientów.

Galeria Katowicka jest zlokalizowana w samym centrum miasta. Na 53 tysiącach mkw. powierzchni handlowej swoje sklepy otworzą  przedstawiciele najpopularniejszych marek wśród Polaków, m.in. Peek&Cloppenburg, Reserved,  C&A, Zara, Smyk, Euro RTV/AGD i market spożywczy Stokrotka. W ciągu najbliższego kwartału działanie rozpocznie też Multikino.

W części podziemnej Galerii Katowickiej zbudowany został parking dla samochodów. Na poziomie -1 znajdzie się m.in. supermarket i sklepy z artykułami RTV.

Na wyższych kondygnacjach na klientów czekają  sklepy z odzieżą, obuwiem, biżuterią, kosmetykami, akcesoriami i artykułami wyposażenia wnętrz.

Galeria Katowicka, połączona z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym, tworzy jedno z najnowocześniejszych w Polsce Zintegrowanych Centrów Komunikacyjno – Handlowych. Do centrum można dojechać bezpośrednio niemal wszystkimi środkami komunikacji: koleją regionalną, dalekobieżną, międzynarodową, autobusem, tramwajem, samochodem i rowerem. W ramach inwestycji zbudowany został również podziemny fragment ulicy Dworcowej, a do 2015 roku powstanie też 7- kondygnacyjny biurowiec.  Miasto Katowice przebudowuje również układ komunikacyjny wokół kompleksu.

Prace budowlane całego kompleksu rozpoczęły się w grudniu 2010 roku. Inwestorami są firmy: Neinver, Meyer Bergmam i PKP S.A. Wartość inwestycji to 240 mln euro.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

Galeria Katowicka zostanie zaprezentowana na stoisku 5.6 podczas Shopping Center Forum.