McDonald's
McDonald's

Firma McDonald’s, która jest właścicielem fastfoodowych restauracji w sierpniu br. odnotowała globalny wzrost sprzedaży na poziomie 1,9 proc. W samej Europie sprzedaż powiększyła się o 3,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Na pozytywne wyniki w Europie wpłynęła przede wszystkim sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji.

W rejonie Azji i Pacyfku, Bliskiego Wschodu oraz Afryki sprzedaż spadła o 0,5 proc. Natomiast w Stanach Zjednoczonych odnotowano lekki wzrost o 0,2 proc.

Sieć McDonald’s w Polsce tworzy 310 restauracji, w tym 179 prowadzonych na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. 221 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działa 91 restauracji z opcją McCafé i 51 restauracji z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników.

W tym roku sieć McDonald’s oddała do użytku restauracje m.in. w CH Europa Centralna w Gliwicach, oraz w Galerii Borek we Wrocławiu.

Historia McDonald’s w Polsce sięga 1992 roku. Pierwsza restauracja firmy została otwarta przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

McDonald’s na świecie posiada ponad 34,5 tys. restauracji, które każdego dnia obsługują 69 milionów klientów w ponad 100 krajach.

Przedstawiciele McDonald’s będą uczestnikami jesiennej edycji Shopping Center Forum, 2013