Dekada Malbork

RTV Euro AGD i Rossmann dołączą do grona najemców Dekady Malbork – galerii handlowej realizowanej przez grupę Dekada Realty. Otwarcie obiektu zaplanowano na przełom 2014 i 2015 r.

– Trwa komercjalizacja Dekady Malbork. Ofertę obiektu tworzyć będą popularne marki z wielu kategorii produktowych, m.in. spożywczych, drogeryjnych, obuwniczych czy modowych. Obecnie finalizowane są negocjacje umowy najmu m.in. ze znanym, wielkopowierzchniowym operatorem fashion – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

–  Posiadamy już prawomocne pozwolenie na budowę obiektu. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2014 r. a otwarcie centrum planujemy na przełom 2014 i 2015 r. – dodaje A. Walczak.

W Dekadzie Malbork swój salon o powierzchni 355 mkw. otworzy m.in. RTV Euro AGD, sieć detaliczna z asortymentem Multimedia/RTV/AGD. W ofercie marki znajdzie się szeroki wybór modeli najważniejszych na rynku marek polskich i zagranicznych.

Do grona najemców obiektu dołączy także Rossmann, jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie. W samoobsługowym sklepie o powierzchni 381 mkw. firma oferować będzie szeroki asortyment drogeryjno-perfumeryjny znanych firm polskich, zagranicznych oraz produkty marki własnej.

Dekada Malbork będzie nowoczesną galerią zlokalizowaną w samym sercu miasta – pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Al. Rodła oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Położenie w sąsiedztwie dworców PKP i PKS oraz pobliskich osiedli mieszkaniowych, gwarantuje duży przepływ klientów, którzy będą mogli oszczędzić czas robiąc wszystkie najpotrzebniejsze zakupy w jednym miejscu.

Zasięg obiektu obejmuje 96 tys. mieszkańców. Na dwóch kondygnacjach galerii o powierzchni 5, 4 tys. mkw. GLA, zlokalizowanych zostanie 20 sklepów znanych marek odzieżowych, obuwniczych, drogeryjnych, RTV AGD oraz salony z akcesoriami. W obiekcie znajdą się także punkty gastronomiczne i usługowe, a galeria dysponować będzie parkingiem podziemnym na ponad 100 miejsc.

Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Grójcu, Brodnicy, Rypinie, Nowym Targu i Malborku.

Dekada Realty zaprezentuje swoje obiekty podczas Shopping Center Forum 2013 na stoisku 4.10