Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe
Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe

Spółka Immofinanz Group dla swojej inwestycji Tarasy Zamkowe pozyskała jednego z najbardziej znanych najemców na polskim rynku centrów handlowych: hiszpańską Grupę Inditex – jedną z największych firm odzieżowych na świecie. Sklepy marek Grupy Inditex zajmą 5,3 tys. mkw., co jest równe 15 proc. całkowitej powierzchni najmu powstającej galerii. Oferta Grupy Inditex obejmuje siedem popularnych marek (Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Zara Home), wszystkie z nich będą dostępne w Tarasach Zamkowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać tak kluczowego partnera jak Grupa Inditex. Grupa otworzy pełną gamę swoich marek w Tarasach Zamkowych co jest wyjątkowe na lubelskim rynku. Obecność wszystkich siedmiu znanych, międzynarodowych marek, z których większość nie była dotąd dostępna na lubelskim rynku, jest sukcesem, który wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie ze strony kolejnych najemców – powiedział Eduard Zehetner, prezes austriackiej spółki Immofinanz Group, inwestora projektu.

Docelowo w obiekcie powstanie ok. 150 lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 37 tys. mkw. Tarasy Zamkowe zaoferują unikalną gamę lokalnych i międzynarodowych marek. W galerii znajdzie się również miejsce dla kawiarni, restauracji, obiektów o charakterze rozrywkowym i supermarketu.

Obecnie budowa Tarasów Zamkowych wkracza w kolejny etap. Zakończone zostały prace ziemne, pracownicy kończą wylewanie i uzbrajanie fundamentów. Prace trwające nad budową filarów, ścian i płyt nad fundamentami postępują w imponującym tempie. Wkrótce na placu stanie 6 żurawi o wysokości 70 m każdy, a w prace budowlane zaangażowanych będzie ponad tysiąc pracowników. Jesienią br. rozpoczną się prace nad infrastrukturą drogową wokół centrum, które zapewnią optymalne rozwiązania komunikacyjne zarówno dla miasta Lublina, jego mieszkańców, jak i samych klientów Tarasów Zamkowych.

Otwarcie Tarasów Zamkowych planowane jest jesienią 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł.

Immofinanz Group zaprezentuje projekty przy stoisku nr 4.9 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.