Wizualizacja Galerii Korona Brasov

Powstała nowa koncepcja centrum handlowo-rozrywkowego Korona, planowanego w Brasov przez spółkę Echo Investment. Po przeformatowaniu i dostosowaniu do aktualnych oczekiwań rynkowych projekt zyskał na funkcjonalności i dostępności. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2014 rok.

– Zdecydowaliśmy się na dostosowanie projektu do aktualnej sytuacji rynkowej i oczekiwań naszych partnerów. Centrum Korona stanie się obiektem bardziej przyjaznym dla klientów poprzez umieszczenie wszystkich funkcji handlowo-usługowych na jednej kondygnacji. Komfort zmotoryzowanych klientów wzrośnie za sprawą nowoczesnego parkingu podziemnego. Jednocześnie, inwestycja zachowa wszystkie pierwotnie zaplanowane funkcje handlowo-rozrywkowe – powiedział Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych -Zagranica w Echo Investment.

Spółka Echo Investment planuje rozpoczęcie budowy centrum Korona w 2014 roku. Realizacja inwestycji ma potrwać około 18 miesięcy. Jej wartość to 100 mln euro.

Korona to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe, w którym przewidziane zostało około 35 tys. mkw. powierzchni handlowej z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restauracje, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Echo Investment zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 5.2 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.