PH Muszkieterów
PH Muszkieterów

W Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej powstanie pierwszy w Polsce park handlowy, którego inwestorem jest Grupa Muszkieterów.

Obiekt będzie zlokalizowany  na terenie, o który przez wiele lat zabiegali inwestorzy krajowi i zagraniczni. Partnerem inwestycji odpowiedzialnym za komercjalizację jest Adept Investment sp. z o.o.

Park Handlowy Muszkieterów to nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, który powstanie w zachodniej części Ostrowa Wielkopolskiego przy ul. Poznańskiej, głównej arterii komunikacyjnej miasta w kierunku północnym. Inwestycja przewiduje budowę jednokondygnacyjnego obiektu handlowego z ok 19 tys. mkw. pod działalność komercyjną, z blisko 600 miejscami parkingowymi wraz z myjnią i stacją paliw. Ponad 10 tys. mkw. inwestor przeznaczył dla swoich sztandarowych marek: supermarketu spożywczego Intermarché i marketu typu „dom i ogród” Bricomarché. Pozostałe ponad 8 tys. mkw. to powierzchnia komercyjna.

Jako agenta ds. komercjalizacji swoich inwestycji, Grupa Muszkieterów wybrała spółkę Adept Investment, która podczas tegorocznych targów Shopping Center Forum rozpocznie komercjalizację projektu w Ostrowie.

Adept Investment specjalizuje się w branży nieruchomości komercyjnych. Aktualnie spółka ta odpowiada m.in. za proces komercjalizacji chrzanowskiej Kasztelanii, która na rok przed otwarciem skomercjalizowała się w 70 proc.

Przedstawiciele obu spółek będą uczestnikami Shopping Center Forum, które odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 210 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających 186 sklepami Intermarché oraz 90 Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 39 miliardów euro.

Sieć to ponad 3,5 tys. sklepów, 2,9 tys. niezależnych przedsiębiorców i 130 tys. pracowników.