Paul Cawood, dyrektor ds. najmu
Paul Cawood, dyrektor ds. najmu

– Shopping Centre Forum to miejsce wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Od dawna zdawaliśmy sobie sprawę z możliwości jakie daje obecność na Forum, dlatego Zespół Balmain regularnie uczestniczył w jego poszczególnych edycjach, z powodzeniem promując nasze centra handlowe i nawiązując kontakty z wiodącymi sieciami detalicznymi – mówi Paul Cawood, dyrektor ds. najmu, Balmain Asset Management.

– Obecnie kilka z naszych obiektów przechodzi proces rozbudowy i remodelingu. Rozpoczęliśmy także budowę pierwszego realizowanego przez nas od podstaw centrum handlowego. Jest to zatem doskonały moment, aby zaprezentować bogate portfolio Balmain na własnym stoisku. Dzięki temu będziemy mogli przekazać uczestnikom Forum dokładne informacje na temat każdego z naszych centrów – podkreśla Paul Cawood.

Wśród promowanych przez Balmain Asset Management obiektów będą m.in.: Galeria Pomorska – najdłużej działające centrum handlowe w Bydgoszczy, aktualnie w trakcie rozbudowy;  Galardia w Starachowicach – nowopowstające centrum, które będzie wiodącą i najbardziej nowoczesną galerią handlową w mieście i jego okolicach; Ferio w Koninie – kompleks składający się z galerii i parku handlowego, który jest wiodącym centrum handlowym w mieście i regionie, obecnie w trakcie rozbudowy; Aura Centrum Olsztyna – centrum handlowe zlokalizowane w sercu miasta, przechodzi aktualnie proces modernizacji i rozbudowy; Park Handlowy Zakopianka – jeden z pierwszych i największych kompleksów handlowych w mieście; Galeria Panorama – jedno z pierwszych centrów handlowych powstałych w Poznaniu; Family Point we Wrocławiu – centrum typu convenience, z szeroką ofertą spożywczą i ogólnobudowlaną; Turzyn w Szczecinie – dwupoziomowa galeria handlowa zlokalizowana w pobliżu centrum miasta; Dąbrówka w Katowicach – popularne centrum handlowe, które wspólnie z marketem budowlanym Castorama tworzy park handlowy; Borek we Wrocławiu –  jedno z pierwszych centrów handlowych powstałych we Wrocławiu; Park Handlowy Arena w Gliwicach – obiekt składający się z galerii handlowej, sklepu Decathlon oraz marketu budowlanego Leroy Merlin.

Firma Balmain Asset Management została założona w 2003 roku, specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku, otwierając biuro w Warszawie. W skład zespołu Balmain Asset Management wchodzą specjaliści dysponujący doświadczeniem z różnych obszarów rynku nieruchomości komercyjnych. Dzięki temu  Balmain jest w stanie identyfikować, nabywać oraz finansować zakup obieków stwarzających możliwości inwestycyjne, a następnie, poprzez zaangażowanie lokalnych zespołów zajmujących się wynajmem i rozwojem, realizować strategie zarządzania aktywami. Dotychczas klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro. Zawiera się w tym ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów.

Balmain Asset Management podczas Shopping Center Forum zaprezentuje swoje projekty na stosiku 4.12