Sklep internetowy Tesco

Handel elektroniczny to obecnie jeden najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. W roku 2012 jego wartość wzrosła aż o 1 mld 490 mln względem roku poprzedniego. Nie dziwi więc fakt, że największe sieci handlowe w Polsce inwestują miliony aby objąć pozycję lidera w tej gałęzi handlu – informuje firma Tesco.

Oficjalny start usługi zakupów za pośrednictwem internetu w Tesco odbył się w lipcu 2012. Aktualnie Tesco dostarcza zakupy w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Gliwicach, Zabrzu, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Rudzie-Śląskiej, Knurowie, Mikołowie, Gdyni, Sopocie, Kielcach, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Częstochowie. Firma chce być liderem e-commerce w swoim sektorze.

O sukcesie usługi Tesco najlepiej świadczą opinie klientów. Jak wynika z badań przeprowadzonych dla Tesco przez firmę Nielsen, aż 94 proc. klientów jest zadowolonych z jakości dostarczonych produktów. Życzliwość obsługi oraz świadczona przez nią pomoc zostały ocenione odpowiednio na 98 proc. i 96 proc. W rezultacie ogólne zadowolenie klientów z usługi e-zakupy to 97 proc. Propozycja Tesco okazała się świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, ta grupa to niemal 50 proc. wszystkich użytkowników usługi e-zakupy.

Tesco stawia na kompleksowość swojej usługi. Teraz, to klienci wybierają w jaki sposób chcą zrobić i odebrać swoje zakupy. Dzięki mobilnej wersji strony www.tesco.pl/ezakupy, zamówienie można złożyć nie tylko korzystając z komputera ale również ze smartfona.

Niedawno uruchomiona usługa „Zamówi i Odbierz”, daje klientom możliwość wyboru pomiędzy dowozem zakupów do domu a odbiorem osobistym np. w drodze z pracy. Popularność odbioru osobistego rośnie średnio o 10 proc. tygodniowo.

Jednak wśród klientów wciąż największą popularnością cieszą się zakupy z dowozem do domu. Stale rosnąca ilość zamówień sprawiła, że firma powiększyła swoją flotę samochodową w wybranych sklepach o ponad 50 proc.