Michał Banasik z Działu Centrów Handlowych Echo Investment i Dominik Miłowski, kierownik sieci sprzedaży zewnętrznej z firmy Itaka

Dobiega końca proces komercjalizacji Galerii Amber, realizowanej przez spółkę Echo Investment w Kaliszu. Na targach Shopping Center Forum 2013 podpisano umowy z Vision Express i Itaką, a także uzgodniono warunki umowy z siecią YES.

Jesienna edycja Shopping Center Forum 2013 była świetną okazją do sfinalizowania umów pomiędzy Echo Investment i partnerami. Pierwszego dnia imprezy deweloper podpisał umowy dotyczące Galerii Amber w Kaliszu. W największym centrum handlowo-rozrywkowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej otwarty zostanie salon Vision Express (blisko 130 mkw.) i biuro turystyczne Itaka (blisko 30 mkw.).

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw.

Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Na początku lipca br. powierzchnię przejął hipermarket E.Leclerc. Proces komercjalizacji inwestycji dobiega końca. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler.

W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1000 miejsc parkingowych.

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment. Galeria Amber będzie otwarta wiosną 2014 roku.