Wnętrze galerii handlowej

FootFall Indeks Polska w tygodniu 09.09-15.09 2013 roku spadł o 0,4 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim tygodniem o 2,7 proc. i wyniósł 73,54 pkt. – poinformowała firma Experian.

Skumulowany indeks traci 3,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

W opinii analityków z firmy Experian wynik za 37. tydzień jest gorszy niż się spodziewano.

– Pozytywne informacje o ożywieniu gospodarczym, które są przekazywane ostatnio w mediach zawsze zawierają zastrzeżenie, że pierwsi polepszenie poczują przedsiębiorcy, a dopiero później konsumenci. Ta zależność nie ma bezpośredniego przełożenia na handel detaliczny. Mamy obecnie spadki we wszystkich trzech porównaniach, które są naturalne w okresie uspokojenia po rozpoczęciu roku szkolnego. Słysząc jednak o tym, że jest coraz lepiej można było spodziewać się zmniejszenia straty skumulowanej i pozytywnego porównania rocznego. Trwający obecnie tydzień nie powinien przynieść zmian, dwa kolejne tygodnie będą miały kluczowe znaczenie dla wyników całego roku – komentuje Maciej Kowalczyk z firmy Experian.
FootFall Indeks Polska przedstawia procentowe zmiany liczby odwiedzających wybrane centra handlowe na terenie Polski, co może służyć ocenie sprzedaży detalicznej.