Galeria Malta
Galeria Malta

Największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci Smyk, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion, dołączyła do grona najemców Galerii Malta. Otwarcie sklepu planowane jest w grudniu 2013 roku. Salon marki Smyk zajmie powierzchnię 661 mkw. i będzie mieścił się na pierwszym piętrze Galerii.

– Dynamiczny rozwój sieci sklepów to kluczowy element naszej strategii mającej na celu zapewnienie klientom możliwie najszerszego dostępu do naszej oferty. Cieszymy się, że mieszkańcy Poznania będą mieli do dyspozycji kolejny sklep Smyk w atrakcyjnej lokalizacji – powiedział Marek Łebek, PR & Marketing Manager Smyk.

W nowo otwartym sklepie mogą znaleźć produkty  znanych i cenionych marek, takich jak Disney, Lego, Hot Wheels czy Barbie. Na klientów czeka również szeroki wybór produktów oferowanych przez marki własne Smyka: Cool Club i Smiki.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). Jej historia sięga roku 1977, w którym powstał Dom Handlowy Smyk. Dynamiczny rozwój sieci Smyk rozpoczął się w roku 2000, kiedy powołano samodzielną spółkę: Smyk sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Smyk obejmuje ponad 130 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji, w Czechach i w Rumunii.

Galeria Malta to największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce i zarazem kluczowy projekt zrealizowany na polskim rynku przez firmę Neinver, jednego z wiodących hiszpańskich inwestorów, deweloperów i zarządców nieruchomości w Europie. Trzykondygnacyjny kompleks posiada całkowitą powierzchnię mierzącą 162 tys. mkw. W Galerii Malta powstało 160 sklepów oraz punkty usługowe, wielosalowe Multikino, liczne kawiarnie i restauracje. Galeria mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania, na trasie przejazdowej z Międzynarodowego Lotniska Ławica.