Wizualizacja Galerii Metropolia

Galeria Metropolia, to nowa odsłona inwestycji centrum handlowego znanego do tej pory jako Centrum Hevelius. Premiera nowej nazwy i odmienionej identyfikacji wizualnej odbyła się podczas targów Shopping Center Forum 2013 w Warszawie. Jednocześnie inwestor poinformował o uzyskaniu od Prezydenta Miasta Gdańska pozwolenia na budowę budynku usługowo-handlowego i budynku hotelu.

Galeria Metropolia, jako ewolucja projektu centrum handlowego Centrum Hevelius, będzie najlepiej skomunikowaną galerią handlową na Pomorzu. Powstająca Pomorska Kolej Metropolitalna, połączenie kolejowe z gdańskim lotniskiem i regionem Kaszub, a także bezpośrednie wejście do  galerii z peronów dworca kolejowego SKM, PKP i PKM, to główne argumenty, które skłoniły do namysłu nad nową nazwą, w pełniejszy sposób oddająca charakter przedsięwzięcia.

Oprócz doskonałego skomunikowania, bardzo ważna jest również lokalizacja Galerii Metropolia. Obiekt charakteryzuje się atrakcyjnym położeniem na mapie. Wielomilionowe inwestycje w okoliczne obiekty (w tym Browar Gdański z ofertą 1000 mieszkań i bogatą ofertą uslugową), infrastrukturę drogową, a także dogodne skomunikowanie całego regionu, to gwarancja sukcesu planowanego przedsięwzięcia.

Calkowita powierzchnia wynajmu galerii wynosić będzie 33 tys. mkw. Powierzchnia obiektu zostanie podzielona na piec tematycznych części, z których każda spełniać będzie inną funkcję dostarczając odmiennych atrakcji. W części gastronomicznej swoje miejsce znajda zarówno znane restauracje sieciowe, jak Będzie to pierwsze i jedyne kino tej wielkości we Wrzeszczu, co zarówno podniesie atrakcyjność całego obiektu, jak i przyciągnie potencjalnych klientów. Dodatkowym atutem części rozrywkowej galerii będzie również fitness oraz kraina zabaw dla dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, że wejście na poziom kina oraz całej strefy rozrywki będzie możliwe również bezpośrednio z poziomu peronu SKM, dzięki specjalnie wybudowanej kładce dla pieszych.

Oprócz części typowych dla każdego centrum handlowego, Galeria Metropolia oddaje do użytku najemców cześć biurową kategorii A oraz hotel ze 135 pokojami.

Spólka Centrum Hevelius powołana została dla realizacji projektu Galeria Metropolia. Inwestorem strategicznym jest Przedsiębiorstwo Budowlane  Górski, działające od 1981 roku i należące do grona wiodących przedsiębiorstw deweloperskich w północnej Polsce.