Intermarche
Intermarche

W drugiej połowie września 2013 roku otwarto 32. supermarket spożywczy sieci w województwie wielkopolskim i 187. w Polsce. Nowy supermarket sieci Intermarché w Chodzieży znajduje się przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i wraz z dworcem PKP oraz mini galerią, tworzy kompleks usługowo-handlowy.

Intermarché specjalizuje się głównie w produktach świeżych, takich jak owoce, warzywa, pieczywo oraz nabiał. Sklep posiada własną wędzarnię. Prowadzony będzie również rozbiór mięsa.

To, co wyróżnia Intermarché wśród lokalnej konkurencji to, jak poinformowali przedstawiciele sieci, szeroka gama produktów marek własnych, z których ponad 1,3 tys. wyróżnionych jest certyfikatem Selection. Produkty własne Grupy Muszkieterów są tańsze od marek konkurencyjnych średnio o 25 proc. Jednocześnie asortyment poszerzany jest o produkty delikatesowe z Francji, które nie są dostępne w innych sieciach. Intermarché posiada w ofercie także produkty bio i ekologiczne.

Przed sklepami znajduje się bezpłatny parking na 70 miejsc postojowych.

Każdy sklep Intermarché jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną w miejscowości, w której funkcjonuje. Oznacza to, że wszelkie podatki i opłaty Intermarché uiszcza w Chodzieży.

Intermarché w Polsce to sieć handlowa działająca w ramach Grupy Muszkieterów – największej sieci franczyzowej w Polsce w kategorii supermarketów spożywczych (Intermarché) oraz typu „dom i ogród” (Bricomarché). Sieć Intermarché liczy prawie 190 supermarketów, które zlokalizowane są prawie w całej Polsce. Rozwojem sieci Intermarché kieruje spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów posiada swoje sklepy w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach.

Przedstawiciele Grupy Muszkieterów byli uczestnikami Shopping Ceter Forum Fall Edition, które odbyło się 18-19 września 2013 roku w Warszawie i było największym spotkaniem najemców i deweloperów centrów handlowych w Polsce i Europie Środkowej, organizowanym od 2005 r.