SportsDirect.com

Poznań City Center podpisał umowę wynajmu 1,9 tys. mkw. powierzchni pod dwupoziomowy salon SportsDirect.com, z wejściami na poziomie +1 i +2 galerii. Poznański sklep SportsDirect.com będzie czwartym w Polsce i powiększy sieć ponad 100 salonów firmy w Europie.

– Szeroko reprezentowana branża sportowa będzie jedną z mocnych stron Poznań City Center. Tak duży wybór markowych produktów sportowych w korzystnych cenach w jednym miejscu, to z pewnością coś czego dotąd w Poznaniu brakowało – powiedział Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Polska, odpowiedzialny za komercjalizację PCC.

SportsDirect.com oferuje szeroki wybór odzieży, obuwia i sprzętu sportowego uznanych światowych marek, takich jak Nike, Adidas, Lonsdale, Puma, Firetrap, Golddigga, Kangol czy Dunlop. Różnorodna oferta produktów z najnowszych kolekcji w najlepszych cenach, dostosowana jest do potrzeb całej rodziny. Dodatkowo w sklepie znajdą się działy tematyczne poświęcone wybranym dyscyplinom sportu, takim jak: biegi, trekking, piłka nożna, golf, kolarstwo.

Poznań City Center (PCC) to zlokalizowany w sercu Poznania obiekt będący centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1,5 tys. miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7 tys. mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi. Druga faza budowy, której ukończenie planowane jest jesienią 2013 będzie obejmowała centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o powierzchni 60 tys. mkw. z 250 sklepami i 2 strefami foodcourt. Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP S.A. i Europa Capital.

W Polsce Trigranit Management Polska sp. z o.o. zarządza m.in. Bonarka City Center oraz świadczy usługi leasingowe  projektowi Poznań City Center.

W transakcji firmie TriGranit doradzała firma Cushman & Wakefield.