Visualisation of Galeria Warmińska

– Takie wydarzenia jak Shopping Center Forum tworzą warunki do prowadzenia rozmów z naszymi partnerami biznesowymi oraz podtrzymywania relacji. Niewątpliwie, w następstwie odbytych na Forum spotkań, będziemy w najbliższym czasie mogli powiadomić o kolejnych, sfinalizowanych umowach – powiedział redakcji Retailnet Mariusz Kowalczyk, dyrektor ds. Wynajmu MGC Inwest.

– Podczas tegorocznego Shopping Center Forum skupiliśmy się na prezentacji naszych dwóch projektów, które znajdują się właśnie w trakcie realizacji: Galerii Goplana w Lesznie i Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Pierwsza z nich była szczegółowo prezentowana podczas bloku Project Flash. Na początku przyszłego roku planujemy rozpoczęcie prac budowlanych przy obiekcie, którego otwarcie powinno nastąpić w ostatnim kwartale 2015 roku. Galeria Warmińska, której budowa rozpoczęła się wiosną tego roku, na ponad rok przed otwarciem jest już skomercjalizowana w 72 proc. Zachowując dotychczasowe tempo procesu wynajmu powinniśmy do końca roku całkowicie zamknąć listę najemców.

– Szczegółowych informacji na temat tych projektów można było również zasięgnąć na naszym stoisku. Frekwencja podczas targów świadczy także o dużym zainteresowaniu nowymi inwestycjami w branży. Duża liczba odbytych spotkań z najemcami potwierdza atrakcyjność naszych projektów, o czym  decydują w głównej mierze ich perfekcyjne lokalizacje – podsumowuje wrześniowe Shopping Center Forum, Mariusz Kowalczyk.

Przypomnijmy, MGC Inwest realizuje Galerię Goplana, która powstanie w Lesznie na terenach po byłych zakładach Goplana i Metalplast. Na trzech kondygnacjach galerii o powierzchni całkowitej wynoszącej 54, 5 tys. mkw. (22, 5 tys. mkw. powierzchni najmu) znajdzie się 100 lokali  handlowo-usługowych, w tym operator spożywczy oraz część rozrywkowa: pięciosalowe kino, klub fitness i kręgielnia. Trzy najwyższe poziomy obiektu to parking na  640 miejsc. Budowa obiektu rozpocznie się na początku 2014 roku. Otwarcie zaplanowane zostało na październik 2015 roku.

Inwestor planuje także budowę Galerii Warmińskiej, która będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej nowoczesnej, dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 117 tys. mkw., powierzchnia najmu 41,2 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie, restauracje, kręgielnia, klub fitness, 9-salowe kino i amfiteatr. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie dwupoziomowy parking na blisko 1, 2 tys. miejsc.

W Galerii Warmińskiej znajdą się sklepy z modą: m.in. H&M, Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Pull and Bear, Mohito, House, Cropp, New Yorker; Smyk Megastore, z elektroniką – Euro AGD RTV, delikatesowy – Piotr i Paweł czy dziewięciosalowe Multikino. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną 2013 r., a jego otwarcie przewidziano na październik 2014 rok.

MGC Inwest sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu centrów handlowo-rozrywkowych oraz w budownictwie mieszkaniowym. Firma zrealizowała już m.in. CH Cuprum Arena w Lubinie oraz Galerię Korona w Kielcach.