Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK
Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development

– Liczba najemców oraz gości odwiedzających tegoroczną edycję Shopping Center Forum pokazuje skalę sukcesu tego przedsięwzięcia. Pomysł zorganizowania targów w Polsce zrodził się kilka lat temu i nie było wiadomo, czy zaskoczy. Rozmawiałem wówczas z Organizatorami i poparłem inicjatywę. Jednak to, co dotychczas udało się zrobić, pokazuje, że targi nieruchomości komercyjnych to wydarzenie, które zakorzeniło się w świadomości deweloperów, najemców i firm współpracujących przy realizacji centrów handlowych – powiedział portalowi Retailnet Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development.

– Mam nadzieję, że w przyszłości targi obejmą nie tylko Polskę, ale również kraje ościenne i będzie to dogodny punkt spotkań na miarę konkurencyjnej imprezy we Francji.

– Dokładnie rok temu na targach Shopping Center Forum zorganizowaliśmy uroczystość nadania nazwy Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze, w której uczestniczyli przyszli najemcy, inwestor oraz władze Jeleniej Góry. Spotkanie okazało się sukcesem i było punktem zwrotnym w procesie komercjalizacji projektu. Od tamtej uroczystości udało nam się skomercjalizować galerię z udziałem głównych marek odzieżowch H&M, Inditex, LPP, a także podpisać umowę z supermarketem spożywczym Intermarche. Ostatnio dołączyły do nas firmy Rossmann, CCC, Apart, Avans. To pokazuje jak projekt jest pozytywnie odbierany na rynku przez najemców, a także przez inwestorów, czego poświadczeniem jest wejście kapitałowe funduszu Heitman na bardzo wczesnym etapie inwestycji.

–  Ponadto mamy podpisane kolejne umowy najmu w CH Nowy Rynek. O szczegółach będziemy Państwa informować w najbliższym czasie.

– Liczymy, że fakt zintegrowania dworca PKS z centrum handlowym oraz włączenia do obiektu funkcji kina, podniesie jego rangę. Tym samym możemy mówić o Nowym Rynku jako wielofunkcyjnym centrum handlowym – o funkcjach: handlowej, usługowej i rozrywkowej – Jarosław Lipiński.