Netflix house of cards

„House of Cards”, jest pierwszym w historii emitowanym wyłącznie w internecie serialem, który zdobył nagrody Emmy. Serial otrzymał dziewieć nominacji i wygrał w aż trzech kategoriach

Filmowa produkcja firmy Netflix została nagrodzona za najlepszą obsadę oraz najlepsze wykorzystanie techniki jednej kamery. Z koleiDavid Fincher otrzymał nagrodę Emmy za najlepszą reżyserię, pokonując konkurencję w postaci telewizyjnych produkcji takich jak „Breaking Bad”, „Zakazane Imperium”, „Downtown Abbey”.

Akcja serialu „House of Cards” rozgrywa się wśród waszyngtońskich elit politycznych. Po zwycięskich wyborach prezydenckich, senator Francis Underwood (Kevin Spacey) zostaje pozbawiony obiecanego mu wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Underwood, wykorzystując manipulacje oraz intrygi, zamierza zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. Postanawia posłużyć się również znajomością z dziennikarką Zoe Barnes (Kate Mara). Fabuła została na miniserialu BBC o tym samym tytule zrealizowanym w połowie lat 90.

Netflix, wiodąca sieć telewizji internetowej, ogłosił zamiar emisji serialu około dwóch lat temu. „House of Cards” został wyemitowany w całości wyłącznie w sieci. „Jesteśmy dumni, że doceniono zarówno naszą obsadę, jak i kunszt realizatorski. To historyczny moment” – mówi dyrektor programowy Netflix, Ted Sarandos.

Obecnie Netflix ma około 37 milionów zarejestrowanych użytkowników w 40 krajach. Platforma oferuje streaming ponad miliarda godzin seriali i filmów miesięcznie.