T. Szypuła i K. Ćwikła, Ptak SA
T. Szypuła i K. Ćwikła, Ptak SA

Zarząd Ptak SA poinformował podczas Shopping Center Forum o uruchomieniu hurtowni z wyrobami 100 polskich producentów odzieży damskiej, której jest właścicielem.

Hurtownia mieści się na terenie istniejącego Centrum Handlu Hurtowego Ptak w Rzgowie koło Łodzi w kompleksie hali G.

– Hurtownia działająca na 4 tys. mkw. powierzchni i skupiająca ponad 100 polskich producentów to pierwszy krok do stworzenia sieci detalicznej. Koncepcja detaliczna właśnie jest tworzona i testowana. Na razie badamy rynek i jego potencjał. Pod koniec roku będziemy wiedzieć z kim chcemy budować nową multibrandową sieć – wyjaśnia portalowi Retailnet Tomasz Szypuła członek Rady Nadzorczej Ptak SA.

– Planujemy także zwiększenie powierzchni hurtowej do 10 tys. mkw. powierzchni. Ptak Moda – pod takim szyldem działa nasz nowy koncept hurtowy, docelowo będzie skupiać blisko 300 polskich producentów. Ptak Moda to polscy producenci, którzy oferują do sprzedaży hurtowej przede wszystkim odzież damską i sprzedają ją pod swoimi metkami – dodaje Tomasz Szypuła.

Przypomnijmy, Ptak SA posiada największe centrum handlu hurtowego w tej części Europy. Na terenie CH Ptak swoje hurtowe sklepy ma 2,5 tys. firm – w większości polscy producenci odzieży. Co roku centrum jest odwiedzane przez 6 mln klientów z czego 2 mln to klienci z Rosji, Ukrainy, Białorusi i krajów bałtyckich, a także z Czech, Słowacji i Niemiec.