Stoisko Gemini Park
Stoisko Gemini Park

Dla Gemini Holdings tegoroczne Shopping Center Forum było okazją do rozmów z najemcami i partnerami biznesowymi zarówno o istniejących obiektach, jak i planowanych inwestycjach.

W trakcie targów Gemini Holdings zaprezentowało centra Gemini Park w Bielsku-Białej i w Tarnowie, a także planowane obiekty w Tychach,  Krakowie i Zakopanem.

– Shopping Center Forum jest już stałym i bardzo ważnym punktem naszego kalendarza. Udział w tegorocznej edycji targów oceniamy bardzo pozytywnie. Podczas dwóch dni przeprowadziliśmy ponad 60 rozmów z przedstawicielami sieci handlowych zainteresowanych podjęciem współpracy, jak również jej kontynuacją, zarówno w istniejących centrach handlowych w Tarnowie i Bielsku-Białej, jak i w planowanych obiektach w Tychach i w Krakowie. Shopping Center Forum było także doskonałą okazją do spotkań z partnerami biznesowymi, z którymi  współpracujemy przy realizacjach naszych inwestycji  – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający, Gemini Holdings.

Podczas tegorocznej edycji targów Gemini Holdings zaprezentowało swoje dwa  obiekty: Gemini Park Tarnów oraz aktualnie rozbudowywane Centrum Handlowo – Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni w regionie – ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców powiększy się o kolejne 60 lokali. Nowa powierzchnia handlowa będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz uzupełnienie oferty fashion. Znacznie poszerzona zostanie również oferta gastronomiczna i usługowa.

Od ponad trzech lat funkcjonuje także Gemini Park Tarnów, nowoczesny obiekt handlowy, o powierzchni ponad 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji, doskonałej komunikacji autobusowej, sąsiedztwu największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców oraz placówki Stowarzyszenia Siemacha, obiekt, jak poinformował zarząd, szybko zyskał największy zasięg oddziaływania w regionie i stał się liderem na lokalnym rynku.

Tegoroczne targi Shopping Center Forum były także doskonałą okazją do rozmów na temat planowanych inwestycji firmy.  W najbliższych latach planowane jest powstanie kolejnego centrum handlowego Gemini Park Tychy. Dzięki szerokiej i kompleksowej ofercie handlowej i obszarowi oddziaływania  obejmującemu ok 2,5 mln osób, obiekt będzie jednym z największych kompleksów handlowych na Górnym Śląsku. Gemini Park Tychy zaprojektowany jest w kilku wariantach zakładających utworzenie powierzchni najmu o wielkości blisko 50 tys. mkw. Budowa potrwa około 18 miesięcy, a jej rozpoczęcie planowane jest jesienią 2014 r. Firma pracuje również nad realizacją projektów w Krakowie i w Zakopanem. Nowe inwestycje to efekt długofalowej strategii rozwoju i podnoszenia standardów Centrów Handlowych Gemini Park, która prowadzi do uzyskania ponad 100 tys. mkw. nowych powierzchni.