Peek & Cloppenburg
Peek & Cloppenburg

W drugiej połowie września oddano do użytku pierwszy w Katowicach, a dziesiąty w Polsce dom mody Peek & Cloppenburg. Nowo otwarty salon ma 3, 4 tys. mkw. powierzchni i 3 poziomy.

Sklep pojawił się w nowo otwartej Galerii Katowickiej, a pod jego szyldem znajduje się prawie 500 marek projektantów oraz marki własne P&C.

W Galerii Katowickiej, Peek & Cloppenburg będzie jednym z największych najemców. Nowocześnie zaaranżowane wnętrza sklepu oferują 3,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni zakupowej zlokalizowanej na trzech poziomach. W asortymencie znajdują się zarówno marki luksusowe, o klasycznym stylu, jak i te na bieżąco podążające za modowymi trendami.

Na parterze sklepu znajdą się takie marki jak: Casual, Daily Wear oraz Accessoires: Marc O’Polo, Tommy Hilfiger, Brax i wiele innych. Pierwsze piętro katowickiego butiku z kolei przeznaczono na modę premium dla pań: Marc Cain, Hugo, S’Oliver, Gerry Weber i wiele innych oraz Boutique dla pań i panów z modą uliczną z metkami takich marek, jak Review, G-Star, Diesel i Pepe Jeans. Z kolei na 2 piętrze znajduje się moda premium dla panów: Boss Black, Hugo, Brax i więcej nowoczesnej klasyki.

Peek & Cloppenburg to dom mody z bogatą tradycją i wykwalifikowanym personelem. Peek & Cloppenburg to rodzinne przedsiębiorstwo posiadające dwie niezależne centrale w Dusseldorfie i Wiedniu. Zostało założone ponad 110 lat temu i przez ten czas stało się marką rozpoznawalną na całym świecie.

Peek & Cloppenburg KG w Düsseldorfie zatrudnia ponad 11,3 tys. pracowników w 72 sklepach odzieżowych zlokalizowanych w Niemczech, Belgii, Holandii i Szwajcarii.

Wkrótce, druga centrala firmy, zlokalizowana w Wiedniu będzie zatrudniała ponad 2,6 tys. pracowników w 43 sklepach w Austrii i Europie Wschodniej, m.in. w Polsce. Salon w Galerii Katowickiej jest 10. sklepem P&C w Polsce i zatrudnia 45 nowych pracowników.

Peek & Cloppenburg sp. z. o. o. to spółka Peek & Cloppenburg KG z Düsseldorfu, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2001 r. Prowadzi sklepy w warszawskich centrach handlowych Arkadia, Reduta i Mokotów, a także wrocławskiej galerii Magnolia Park, Galerii Łódzkiej, Galerii Katowickiej, Galerii Jurajskiej w Częstochowie, Galerii Bałtyckiej w Gdańsku oraz w krakowskich centrach Bonarka City Center i Galeria Krakowska.