Rabarbar
Rabarbar

Firma Bialcon prowadzi obecnie około 60 sklepów na terenie Polski, na Litwie, w Finlandii, Szwecji i Szwajcarii oraz sklep internetowy. W planach spółki jest otwarcie nowych lokali i zmiana aranżacji sklepów.

Polska firma jeszcze tej jesieni zamierza otworzyć nowy sklep w Gliwicach.

– Wprowadzając markę Rabarbar zdecydowaliśmy się także odświeżyć aranżację naszych salonów. Sklep w Europie Centralnej urządzimy wedle nowego pomysłu, zakładającego dominację jasnych kolorów na ścianach i podłodze, które idealnie pasują do surowego drewna, obecnego w wystroju salonów – podkreśla Jakub Chwesiuk, kierownik do spraw marketingu w spółce Bialcon.

Kolekcje firmy Bialcon skierowane są do kobiet, które cenią klasyczną elegancję, nie lubią monotonii i są kreatywne w poszukiwaniu stroju na odpowiednią okazję. Są dostępne pod dwiema markami: Bialcon i Rabarbar. Tę ostatnią markę firma Bialcon wprowadziła na rynek w 2010 r. Jest ona skierowana do osób, dla których moda jest formą zabawy i eksperymentowania z różnymi stylami, nie brakuje tu też elementów zaczerpniętych z polskiej tradycji ludowej. W kolekcjach firmy Bialcon, sygnowanych marką Rabarbar, pojawiają się więc zarówno hafty jak i charakterystyczne motywy ludowe.

Dzięki różnorodności asortymentu co jest zgodne z ideą firmy, kolekcje dwóch marek składają się z około 500 wzorów.

Bialcon produkuje całą odzież w Polsce, w macierzystym zakładzie w Białej Podlaskiej. Nie ma więc wątpliwości, co podkreślają menedżerowie Bialconu, że stroje wykonane są perfekcyjnie i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Na 2013 rok, jak już informowaliśmy, spółka zaplanowała otwieranie głównie salonów własnych w dużych miastach m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie.

Spółka otwiera sklepy o powierzchni od 70 do 80 mkw. Salony Bialcon znajdują się m.in. w Ptak Outlet, w Galerii Olimp w Lublinie, Fashion House w Warszawie i w Factory Warszawa Ursus. W stolicy sieć ma 10 placówek franczyzowych. Spółka posiada także sklepy za granicą, na Litwie, w Szwajcarii, Finlandii i Szwecji.