Galeria Amber

Echo Investment w latach 2014-2020 planuje wybudować milion metrów kwadratowych powierzchni. Wydatki inwestycyjne mają wynieść w tym okresie ok. 5 mld zł – poinformowała agencja PAP.

– Nasz program inwestycyjny na lata 2014-2020 to 1 mln m kw. powierzchni w trzech segmentach rynku – biurowym, mieszkaniowym i retailowym. Dotyczy to regionu CEE – poinformował PAP Waldemar Lesiak, wiceprezes spółki.

Około 50 proc. nowej powierzchni powstanie w segmencie biurowym w kraju i poza Polską. Spółka, poza rynkiem polskim, działa też na Ukrainie, w Rumunii i na Węgrzech.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw.