Galeria Malta
Galeria Malta

Galeria Malta to obecnie największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce i zarazem jeden z kluczowych projektów zrealizowany na polskim rynku przez firmę Neinver, hiszpańskiego inwestora, dewelopera i zarządcę nieruchomości w Europie.

Trzykondygnacyjny kompleks ma obecnie 162 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Jak zapowiedział podczas Shopping Center Forum dyrektor galerii – Tomasz Wojsz, wkrótce obiekt zostanie powiększony.

– W najbliższym czasie planujemy rozbudowę Galerii Malta. Zamierzamy powiększyć powierzchnię handlową centrum o dodatkowe 11 tys. mkw. osiągając docelowo 65 tys. mkw. GLA. Ponadto chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych (aktualnie parking liczy 1,9 tys. miejsc postojowych). Robimy to z myślą o naszych obecnych i nowych klientach. Staramy się dbać o ich komfort, bo zależy nam, aby Galeria Malta była funkcjonalnym i przyjaznym miejscem – mówi Tomasz Wojsz.

– Obecnie w Galerii Malta jest 167 sklepów. Możemy pochwalić się miksem marek idealnie dopasowanych do profilu klientów. W przyszłości będziemy poszerzać naszą ofertę nawet do 200 salonów  – podkreśla Wojsz.

Ostatnio do grona najemców Galerii Malta dołączyła znana na całym świecie marka Tommy Hilfiger oraz Kuchnie Express Intermarche.

– Portfolio naszych najemców cały czas się wzbogaca. W ostatnim miesiącu przedłużyliśmy umowy aż z siedmioma markami: Simple, Nike, Diverse, Kappahl, Swiss, Sony oraz 5aSEC. Niebawem otworzymy salon Smyka i Itaki. Finalizujemy też umowę z Reserved. Galeria Malta cały czas poszerza swoją ofertę dla poznaniaków – podsumowuje Wojsz.

Galeria Malta jest zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Abpa A. Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Poznania, na trasie przejazdowej z Międzynarodowego Lotniska Ławica.